Kurtka zimowa – jak dopasować fason do sylwetki?

Kurtka zimowa – jak dopasować fason do sylwetki?

Kurtka zimowa – jak dopasować fason do sylwetki? 

Kurtka zimowa wcale nie musi przypominać bezkształtnego namiotu – dobrze dobrana podkreśli atuty i zamaskuje mankamenty sylwetki. Jak zatem dopasować ją do typu figury? Na jakie fasony w szczególności zwrócić uwagę,  a których unikać? Podpowiadamy! 

Można wyróżnić kilka podstawowych typów kobiecej sylwetki, takich jak klepsydra, jabłko, gruszka, kielich i kolumna. Do każdego z nich pasuje nieco inny fason zimowego okrycia wierzchniego. 

Kurtka zimowa dla "gruszki" 

Typ sylwetki nazywany gruszką charakteryzuje się szerokimi biodrami i masywnymi udami przy wąskich ramionach i niewielkim biuście. W celu zrównoważenia proporcji figury warto więc wybierać kurtki i płaszcze z rozbudowaną górą – dużym kołnierzem, obszernym kapturem, kieszeniami na wysokości klatki piersiowej. Jednocześnie lepiej zrezygnować z fasonów rozkloszowanych. 

Kurtka zimowa w kolorze czarnym

Kurtka dopasowana do figury w typie jabłka  

Kobiety o zaokrąglonych kształtach (typ sylwetki nazywany jabłkiem) powinny postawić na kurtki lekko taliowane (ale niekoniecznie ściśnięte paskiem). Dobrym rozwiązaniem mogą być również okrycia wierzchnie o kroju oversize, zwężające się jednak do dołu. 

Kurtka zimowa czerwona

zimowa kurtka puchowa czerwona

Kurtka zimowa dla kolumny   

Panie w typie kolumnymają dość chłopięcą sylwetkę – są szczupłe, o wąskich ramionach i biodrach. W ich przypadku warto więc wybrać taką kurtkę, która nada figurze bardziej kobiece kształty – wymodeluje wcięcie w talii, podkreśli biodra itd. Dobrym rozwiązaniem będą modele w paskiem, rozszerzające się na wysokości bioder. Mogą sięgać nawet do kolan.  

Kurtka zimowa granatowa

kurtka puchowa brązowa

 

Kurtka zimowa idealna dla sylwetki w kształcie "kielicha" 

Panie o figurze w typie kielicha najczęściej mogą pochwalić się zgrabnymi nogami, a jednocześnie narzekają na zbyt szerokie ramiona. Dlatego powinny wybierać okrycia z mocno rozkloszowanym dołem, który zrównoważy rozbudowaną górę sylwetki. Idealne będą zwłaszcza efektowne kurtki-bombki. Należy przy tym zrezygnować z dużych kołnierzy. 

Kurtka zimowa w kolorze czarnym

kurtka puchowa czarna

 

Kurtka dla kobiet o sylwetce w typie klepsydry 

Klepsydra uchodzi za sylwetkę idealną – zaznaczona talia, ładnie zarysowane biodra i biust pozwalają na niemal dowolny wybór fasonu kurtki zimowej. Taką figurę warto podkreślić okryciem z paskiem podkreślającym talię.  

Kurtka zimowa khaki

 kurtka zimowa w kolorze khaki

All comments