Jak dobrać okrycie zimowe odpowiednio do swoich potrzeb?

Rodzajów kurtek zimowych i płaszczy jest mnóstwo. W zasadzie wszystko co sobie wymarzymy jesteśmy w stanie znaleźć dziś w sieci lub uszyć na zamówienie. Kiedyś kurtka zimowa była ortalionowym workiem wypełnionym puchem, a płaszcz wełnianą tubą na guziki lub z paskiem. Obecnie nie ma sztywnych zasad co do kurtki czy płaszcza. Zarówno jedno jak i drugie może być wełniane, kaszmirowe, puchowe, ortalionowe, poliestrowe, bawełniane, itp. Pytanie jaki Ty masz styl i rodzaj sylwetki oraz do czego Ci takowe okrycie potrzebne? Moim zdaniem każda wielozadaniowa kobieta powinna mieć w swojej szafie co najmniej trzy porządne okrycia wierzchnie. Z całym szacunkiem do mody, klasyka zawsze była i będzie trendy.

Moje TOP 3 to płaszcz wełniany, ciepła kurtka puchowa z kapturem i krótka kurtka pikowana na lżejszą zimę. Miłośniczkom białego szaleństwa przydaje się także lekka, zaawansowana technologicznie kurtka sportowa, ale jej wybór to inny temat. W zależności od sylwetki i stopnia w jakim dbasz o swoje nerki, dobierz długość. Paniom wysokim i szczupłym pasuje w zasadzie każdy fason, natomiast warto zwracać uwagę na długość rękawów. Kobiety niższe o zaokrąglonych kształtach bardzo ładnie wyglądają w kurtkach i płaszczach średniej długości, lekko rozkloszowanych lub o prostym kroju. Długie okrycia w przypadku niskich osób mogą sięgać kostek zamiast połowy łydki co może być problematyczne w przypadku srogiej zimy i wysokich zasp. Materiał z którego wykonane jest okrycie także ma duże znaczenie.

Wełna, satyna, itp. sprawdza się w przypadku słonecznej aury lub na eleganckie wyjścia gdzie nie musimy pokonywać kilometrów pieszo. Każde okrycie bez wypełnienia będzie dawało mniej ciepła niż porządna ‘puchówka’, dlatego na minusowe temperatury lepiej być zaopatrzonym w solidną kurtkę lub płaszcz puchowy. Jeśli masz uczulenie na puch bądź wolisz lżejszą opcję, watowana kurtka też spełni Twoje oczekiwania.

Jaki kolor? Zastanów się co nosisz najczęściej i jaka kolorystyka będzie odpowiednia do większości stylizacji? Im bardziej uniwersalny kolor, tym częściej będziesz taką kurtkę nosić. Najpopularniejszy zimą jest oczywiście kolor czarny, szary i beżowy, ale kto powiedział że różowa kurtka jest mało praktyczna? Obecnie miksuje się wszystkie wzory i kolory, więc jeśli masz odwagę i lubisz się wyróżniać, postaw np. na róż!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *