Mój lifestyle

Za oknem jesień, zima puka do drzwi. Nie chcę jej wpuścić, niech nie myśli że szarością wtargnie do mojego życia. Nie tym razem. Jestem kobietą dojrzałą emocjonalnie, świadomą swoich potrzeb i zmysłów. Zima to stan umysłu. Jeśli odpowiednio się do niej przygotujesz, nastawisz, może być całkiem przyjemna… Ileż można chodzić w sandałach i jedwabnych szmatkach? Moda rządzi niemal każdą z nas, uzależnia, ekscytuje. Gdyby ciągle świeciło słońce kiedy założyłabyś ukochany płaszcz wełniany? Stylowa kurtka puchowa lub płaszcz zimowy zalegałby w szafie! Kozaczki na obcasie ciągle w kącie? Nie!

Zima jest cudowna bo kocham wełnę i kaszmir. Wreszcie mogę je założyć! Uwielbiam śnieg w górach, narty, spacer w półmroku. Zmienić kolorystykę z jaskrawej na spokojniejsze barwy ziemi, cudownie się je zestawia! Nostalgiczne wieczory filmowe z lampką wina i ciepłym kocykiem to coś czego latem nie zaznasz, wspaniała sprawa! Relaks w SPA, rozgrzewający masaż, weekend w eleganckim hotelu, gorąca herbata. Nie wiem jak Ty lubisz spędzać wolny czas, ale powyższe opcje doskonale wpisują się w mój gust. Nie lubię bezczynności, najpierw muszę się zmęczyć, żeby później zasłużenie leniuchować. Zasada jest prosta, najpierw trening, później relaks. Treningiem nazywam każdą aktywność, która angażuje mięśnie i serce.

Może to być godzina na siłowni, długi spacer, jazda na rowerze czy sesja jogi. Robię to dla zdrowia, samopoczucia i wyglądu (kolejność nieprzypadkowa). Każda aktywność wykonywana powyżej 15 minut wyzwala endorfiny i angażuje serce do wzmożonej pracy. Pewnie pomyślisz, że Twoja praca zawodowa wystarczająco Cię wyczerpuje i nie masz czasu i ochoty na sport. Nic bardziej mylnego! Każda forma sportu, mniej lub bardziej wymagająca, pomaga wyzbyć się napięcia, negatywnych emocji, otwiera umysł i dodaje skrzydeł. Uwaga! To uzależnia! Najpiękniejsze po każdym treningu jest uczucie spełnienia. Masz wrażenie, że po dobrym wycisku zasługujesz na odrobinę rozpusty i tak faktycznie jest! Nagradzaj się. Raz świetnym deserem, czasami wyjściem do kina, a moją ulubioną nagrodą jest porządny zabieg relaksacyjny. Jaki? O tym w dziale SPA;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *