Płaszcze letnie

Płaszcze letnie

Eleganckie damskie płaszcze przejściowe nie wychodzą z mody – trudno wyobrazić sobie jesienną czy wiosenną garderobę bez klasycznego trencza. Historia tego okrycia sięga początków XX wieku i jest ściśle związana z dziejami wojskowości. Trencz na światowe wybiegi trafił bowiem… wprost z okopów. Początkowo należał do odzieży męskiej, dziś jednak klasyczny płaszcz jest noszony nie tylko przez gentelmanów, lecz także przez elegantki na całym świecie. Pasuje bowiem do każdej stylizacji – biznesowej, codziennej, uroczystej itd.

Damskie płaszcze przejściowe typu trencz charakteryzują się lekko rozkloszowanym fasonem i podkreśloną przez pasek talią. Sięga zazwyczaj do kolan lub do połowy uda. Do nieodłącznych elementów tego okrycia należą również klapy oraz pagony nawiązujące do militarnej przeszłości płaszcza.

Klasyczny trencz miał kolor beżowy, khaki lub brązowy. W ofercie sklepu Tiffi znajdziesz damskie płaszcze wiosenne również w innych modnych odcieniach. Sprawdź naszą ofertę i wybierz model dla siebie!

Płaszcze letnie

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji